Сертифікати компанії
 Сертифікати співробітників
 Сертифікати продукції
 Сервери
 Віртуалізація і СЗД
 Мережеве обладнання
 Управління серверами
 Термінальні рішення і безпека
 Каталог продукції
 Прайси
ONIX
мапа сайту

ПРО КОМПАНІЮ ПРОДУКЦІЯ ДИСТРИБУЦІЯ КОРИСНЕ ПІДТРИМКА КОНТАКТИ
Выбор сервера

ТЕРМИНАЛЬНЫЕ РЕШЕНИЯ


Термінальні рішення
Переваги використання термінальних систем
Ліцензування ПЗ під час роботи в термінальному режимі
Вибір сервера для термінальної системи
Тонкі клієнти
Переваги використання тонкіх клієнтів
Брошура (PDF 178Kb)
Terminal Services: від А до Я (Першоджерело: www.2x.com)

Вибір сервера для термінальної системи

Основне правило побудови термінальної системи:

В якості термінального сервера обов'язково повинен виконуватись виділений сервер.

Оскільки всі додатки термінальних клієнтів (або більша їх частина) виконується на сервері , на нього створюється велике навантаження , порівнянна із сумарним навантаженням звичайних клієнтських ПК , виконуючих ті ж програми. Тому вкрай небажано покладати на термінальний сервер будь-які інші функції (наприклад, файл-серверу, контролера домену або firewall).

Основні необхідні вимоги до серверу термінальної системи:

 • повинен бути виділеним,
 • має бути двох-процесорним,
 • оснащеним великим обсягом оперативної пам'яті.

 • Як і для більшості серверів, бажано наявність відмово-стійкої дискової підсистеми (вбудований або зовнішній RAID-масив).

  Процесор
  Для використання в якості термінального сервера, зазвичай цілком достатньо двох-процесорної системи. Встановлення більшого числа CPU значно підвисить ціну системи, але, як правило, не принесе належного ефекту. При цьому бажано, щоб процесори були якомога продуктивнішими, з високою тактовою частотою і великим об'ємом кеша- наприклад старші моделі Intel Xeon DP.


  Обсяг пам'яті
  Якщо клієнтські ПК виконують стандартні набори офісних програм (Word, Excel, Web-браузер і програма електронної пошти класу Outlook або The Bat!), у перерахунку на одного користувача зазвичай достатньо 100 MB пам'яті сервера. Оскільки сучасні програми мають модульну структуру, вони, запущені різними користувачами термінальної системи, компактно розміщуються в оперативній пам'яті сервера за рахунок механізму, що перешкоджає дублювання програмного коду в ОЗУ. Таким чином, сервера с 4 GB пам'яті буде достатньо для одночасної роботи 40-50 користувачів термінальної системи. Варто також зважити на те, що Windows Server 2003 Standard Edition не підтримує обсяг пам'яті більше 4 GB. Встановлення Windows Server 2003 Enterprise Edition на термінальний сервер, як правило, не виправдана.
  Якщо в якості термінального ПО передбачається використання Citrix MetaFrame Presentation Server, варто враховувати, що вимоги до обсягу пам'яті сервера в цьому випадку дещо скромніші. Наприклад, якщо базовий обсяг ОЗП для однієї клієнтської сесії в Windows Server 2003 становить 24-28 MB, то для Citrix MetaFrame - 16-32 MB (не плутати з обсягом пам'яті, достатнім для продуктивної роботи користувачів).


  Масштабування
  Зі зростанням числа користувачів і перевищенням потужності сервера можна просто додавати нові сервери, розподіляючи між ними навантаження (Load Balancing) та забезпечуючи відмово-стійкість (створюючи кластер). При цьому у разі використання Citrix MetaFrame навантаження між серверами може розподілятися автоматично, а при виході з ладу одного з них усі користувачі будуть автоматично переведені на роботу з іншим сервером.


  © 2001-2024 Onix