Сертифікати компанії
 Сертифікати співробітників
 Сертифікати продукції
 Сервери
 Віртуалізація і СЗД
 Мережеве обладнання
 Управління серверами
 Термінальні рішення і безпека
 Каталог продукції
 Прайси
ONIX
мапа сайту

ПРО КОМПАНІЮ ПРОДУКЦІЯ ДИСТРИБУЦІЯ КОРИСНЕ ПІДТРИМКА КОНТАКТИ
Терминальные системы

ТЕРМИНАЛЬНЫЕ РЕШЕНИЯ


Термінальні рішення
Переваги використання термінальних систем
Ліцензування ПЗ під час роботи в термінальному режимі
Вибір сервера для термінальної системи
Тонкі клієнти
Переваги використання тонкіх клієнтів
Брошура (PDF 178Kb)
Terminal Services: від А до Я (Першоджерело: www.2x.com)

Переваги використання термінальних систем

Висока надійність. Всі дані зберігаються та обробляються на серверах, на яких регулярно та централізовано робляться резервні копії (що практично неможливо реалізувати на індивідуальних робочих місцях). Це мінімізує ризик втрати важливої інформації. Неможливість самостійної установки користувачами нових програм призводить до мінімуму риску виникнення програмних конфліктів і зараження вірусами. Заміна за ладу ПК, вийшов з строю, що працював в термінальному режимі, зводиться до простої установки замість іншого стандартного системного блоку або "тонкого клієнта" - ні переустанови ОС і програм, ні перенесення даних при цьому не потрібно.

Підвищений рівень безпеки. При роботі за термінальною схемою сервер, на якому зберігаються всі дані, може знаходитися будь-де - в сусідній будівлі, в іншому місті або навіть на іншому континенті. На робочих місцях користувачів жодні конфіденційні дані зберігатимуться, а відсутність зовнішніх накопичувачів не дозволить скопіювати важливі дані на зовнішній носій. Відповідно, ні фіскальні органи, ні конкуренти не зможуть отримати доступ до конфіденційної інформації. Навіть крадіжка або вилучення податковими органами клієнтського ПК є безпечною для ІС підприємства і нездатна завдати бізнесу серйозної шкоди.

Недорога та проста модернізація. Пристрої, які встановлені на клієнтських місцях, не потребують модернізації взагалі. Наявність у клієнта жорсткого диска або приводу CD-ROM не є обов'язковою, малопотужний процесор може обходитися пасивним охолодженням без вентилятора - і комп'ютер, повністю позбавлений частин, що рухаються, стає надійнішим на кілька порядків. Модернізація всіх робочих місць в компанії зводиться до модернізації одного або декількох серверів, що обходиться набагато дешевше і виконується незрівнянно швидше, ніж оновлення (а тим більше заміна) сотні ПК.

Можливість використання старих ПК. В якості термінальних клієнтів можливо використовувати застарілі комп'ютери, які вже не справляються з сучасними програмами у звичайному режимі. Витративши близько $3k-5k (вартість термінального сервера), можна "вдихнути друге життя" в 20-50 морально застарілих ПК. У перерахунку на одне робоче місце витратити становлять лише 100$-150$ - це незрівнянно дешевше, ніж модернізація всього парку ПК.

Економія за вартістю старих ПЗ. Термінальна ліцензія для одного робочого місця приблизно вдвічі дешевша за повну копію Windows XP Professional, і в порівнянні з встановленням повноцінних клієнтських ОС термінальний режим роботи сам по собі дає значну економію на вартості ПЗ.

Просте адміністрування. Оскільки всі програми, що використовуються, встановлені на сервері, їх супровід може виконуватися одним системним адміністратором. Оновлення ПЗ здійснюється централізовано - наприклад, щоб на 100 робочих місць оновити Office 2000 на Office XP, достатньо виконати модернізацію офісного пакета на сервері або кількох серверах. Установка нових програм також проводиться швидко - після інсталяції на сервер і мінімального налаштування нове ПЗ стає доступним всім підключеним клієнтам. Термінальні системи передбачають також розмежування прав користувачів щодо використовуваного ПЗ - наприклад, секретар може працювати з поштою та офісним пакетом, бухгалтерія - ще й з системою обліку, а юрист - з усім перерахованим плюс браузер і база нормативних документів. Термінальні системи дозволяють адміністратору підключатися до клієнтської сесії користувача і дистанційно надавати допомогу і вирішувати проблеми, що виникають. З урахуванням того, що самі робочі місця можуть знаходитися або в іншому кінці будівлі, або навіть в іншому місті, це дозволяє заощадити багато часу та коштів, уникаючи дорогих відряджень з виїздом фахівця на місце.

Проста масштабованість ІС. Додавання нових робочих місць здійснюється простою установкою нових терміналів та їх швидким конфігуруванням на сервері. На новому робочому місці не потрібно ні встановлення та налаштування операційної системи, ні інсталяція програм та їх конфігурування. Якщо з зростанням кількості клієнтів стає недостатньо потужності сервера, можна зробити його модернізацію чи встановити додатковий сервер, створивши термінальний кластер і налаштувати схему балансування навантаження між його вузлами. Такий крок підвищить швидкодію всієї ІС - програми у всіх підключених клієнтів будуть виконуватися швидше та з меншими затримками.

Доступ до робочих даних та програм з будь-якого місця. При необхідності можливо налаштувати систему так, що окремі користувачі зможуть отримувати доступ до своїх робочих даних та програм з будь-якого місця, де є канал зв'язку - з дому через модем, з іншого офісу через Internet або навіть з "чистого поля", маючи з собою ноутбук чи кишеньковий ПК плюс мобільний телефон.

Нечутливість до пропускної спроможності мережі. Між клієнтським робочим місцем та сервером передається мінімум інформації (натискання клавіш и рух миші від клієнта та команди на оновлення екрана із сервера). Для цього достатньо близько 10 KB/сек для кожного клієнта, і пропускну здатність одного 100-мегабітного сегмента мережі вистачить для підтримки роботи до 1000 користувачів. При переході на великі обсяги оброблюваних даних оновлення всієї мережної структури може і не знадобитися - достатньо буде наростити потужність серверного парку і, можливо, пропускну здатність каналу між серверами. Останнє не є великою проблемою: сьогодні 8-портовий комутатор Gigabit Ethernet коштує близько 200$, а адаптер Gigabit Ethernet є практично на всіх сучасних серверних платах.

Використання термінальної схеми роботи дозволить оптимізувати фінансові витрати та побудувати потужну, гнучку та надійну інформаційну систему, яка за мінімальних витрат на супровід та підтримку буде виконуватиме програми будь-якого рівня складності.

© 2001-2024 Onix