Сертифікати компанії
 Сертифікати співробітників
 Сертифікати продукції
 Сервери
 Віртуалізація і СЗД
 Мережеве обладнання
 Управління серверами
 Термінальні рішення і безпека
 Каталог продукції
 Прайси
ONIX
мапа сайту

ПРО КОМПАНІЮ ПРОДУКЦІЯ ДИСТРИБУЦІЯ КОРИСНЕ ПІДТРИМКА КОНТАКТИШпаргалка для IT менеджера

Подключение видеооборудования, расположенного на большом удалении от источника видеосигнала

У цьому матеріалі ми постараємося розглянути, як забезпечити підключення відеосигналу до пристроїв відображення на потрібній відстані від джерела, яке в переважній більшості випадків може виявитися значно більшим, ніж специфікація стандартних відео-інтерфейсів. Так для DVI стандарт забезпечує максимальну довжину кабелю 4,5 м для роздільної здатності 1920х1200 і 15 м - для роздільної здатності 1280х1024, для HDMI це значення - 5м при використані кабелів категорії 1 з площею перерізу провідників 0,081 мм2 і 15м для кабелю провідники площею перерізу 0,205 мм2.

Для забезпечення необхідної довжини з'єднання без погіршення якості зображення застосовують різні рішення, залежно від потрібної відстані.

  По-перше довжину з'єднань можна збільшити за рахунок застосування кабелів з покращеними електричними та частотними характеристиками. Для їхнього виготовлення застосовуються провідники з більшою площею перерізу, інші види ізоляційних матеріалів тощо. Такі кабелі в залежності від стандарту можуть мати довжину в кілька десятків метрів і забезпечувати необхідні параметри зображення.

   VGA інтерфейс - доступні відеокабелі довжиною 5, 10, 15 і 30 м, що мають хороші характеристики та забезпечують підключення обладнання та відображення інформації без втрати якості.

   DVI інтерфейс - є DVI-кабелі довжиною 3, 5 і 10 м.

   HDMI інтерфейс - є HDMI-кабелі тонкі довжиною 1 і 5 м, а також з провідниками перерізом 0,2052 довжиною 10 м, що забезпечують підключення відеосигналу високого здатності 1080р.

  Наступним кроком, що дозволяє ще подвоїти довжину інтерфейсного кабелю, є установка спеціального пристрою - відеобустера посередині між двома ділянками кабелю. Це свого роду підсилювач, який компенсує втрати на довгому з'єднанні.

  Таке рішення є тільки для DVI. Бустер VE560, дозволяє отримати віддаленість до 50м, використовуючи DVI-кабель.

  І, нарешті, щоб забезпечити передачу відеосигналу на ще більшу відстань, застосовують перетворення відеосигналу і передачу його по традиційно цифровому інтерфейсу з подальшим декодуванням. В якості з'єднання частіше всього використовується кручена пара. Вибір упав на цей інтерфейс тому, що він має достатню пропускну здатність, дає можливість реалізувати пристойну віддаленість з'єднання, має низьку вартість і найголовніше - велику поширеність і часто може виявитися можливість скористатися вільними лініями вже прокладеної в будівлі СКС.

  Пристрої, реалізуючи таку схему, називаються відеоекстендерами.. Екстендер являє собою два пристрої: локальне - передавальне та віддалене - приймальне, пов'язані між собою відрізком кабелю кручена пара категорії 5е.

   VGA інтерфейс - Екстендер VE150 забезпечує передачу відеосигналу 1280x1024@60Hz на відстань до 150 м. На передавальному пристрої окрім відеовходу є ще і VGA-вихід, до якого можна локально підключити монітор. Спільно з VE150 можна використовувати VGA over Cat 5 Repeater VE550, котрий дає можливість подвоїти довжину ділянки крученої пари.
   Для компенсації тимчасових спотворень, виникаючих при перетворенні та передачі відеосигналу на велику відстань, після екстендеру можна застосувати відеосинхронізатор VE510. Він дозволяє вручну, за допомогою кнопок, досягти оптимального узгодження сигналів по каналах RGB, до отримання максимальної якості зображення на віддаленому моніторі, а потім зберегти цю установку у внутрішню пам'ять для подальшого швидкого відновлення налаштування.

   DVI інтерфейс - DVI екстендер VE600, забезпечує передачу відеосигналу 1280x1024@60Hz (PC) або 1080i (HDTV) на відстань 30м по крученій парі.

   HDMI інтерфейс - HDMI-екстендер VE800 забезпечує віддаленість - 40 м при передачі сигналу 1080р та 60 м для 1080і. Максимальне розширення 1920х1200. Передача між локальним та віддаленим блоками для забезпечення необхідної смуги пропускання здійснюється по двох кабелях типу кручена пара категорії 5е або 6. VE800 має вбудований синхронізатор для підстроювання якості зображення на віддаленому моніторі. При використанні перехідника HDMI-to-DVI екстендера можна підключити пристрій відображення з інтерфейсом DVI.0

Оглядова стаття про відеопродукти ATEN

Шпаргалку підготував Сергій Коваленко

Контакти: +38 (044) 205-55-61, onix@onix.kiev.ua

© 2001-2024 Onix